BAŞKAN EROĞLU: ESNAFIN YANINDAYIZ

 Tarih: 20-11-2020 15:13:16
BAŞKAN EROĞLU: ESNAFIN YANINDAYIZ

BAŞKAN EROĞLU: ESNAFIN YANINDAYIZ

 

Halil İbrahim YEL/ (DHA) TOKATGUNDEM  - Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, belediye meclis toplantısında esnaflarla ilgili alınan kararları esnaf odaları temsilcileri ile yaptığı toplantıda açıkladı.

 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu başkanlığında dün yapılan Belediye Meclis toplantısında kentte faal olarak hizmet veren esnaflarla ilgili kararlar alındı. Alınan kararları esnaflara duyurmak için Belediye Sosyal tesislerinde esnaf odalarının temsilcilerinin katılımı ile toplantı yapıldı.

 

Ülke genelinde alınan covid-19 tedbirleri kapsamında Tokat Belediyesi olarak esnafın yanında olduğunu belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Meclis üyelerimizle aldığımız kararları 5-6 aylık zaman dilimi için aldık, süreç devam ederse ikinci bir karar alabiliriz” dedi.

 

Belediye olarak ne katkılar sağlanabilir noktasında bu zamana kadar birçok görüşmeler yaptıklarını ve meclis toplantısında tüm meclis üyeleriyle oy birliği sağlayarak bazı destekler sağladıklarını söyleyen Eroğlu, “Özel halk otobüsçülerimizin aylık vermiş olduğu kiralar var, Çekenli İş Merkezinde faaliyet gösteren kooperatiflerimizin bize ödediği kiralar var. Yine terminalimizdeki seyahat acentaları ve esnafımızın bizlere ödediği kiralar var. Yine her sefer başına alınan çıkış ücretleri var. Çekenli İş Merkezimizdeki kooperatiflerimizden alınan çıkış ücretlerimiz var. Biz 2 başlıkta hem kiralarda hem de çıkış ücretlerinde fayda sağlayacak bir çalışma yaptık. Üniversiteye taşıma yapan 11 nolu kooperatifimiz 1.1.2021 yani ocak ayından başlamak üzere 6 aylık süre boyunca 1.7.2021 tarihine kadar kira ücretlerinde yüzde 50 indirim yaptık. Aynı şekilde 3 nolu kooperatifimiz de ise 1.1.2021-1.5.2021 tarihine kadar 4 aylık zaman diliminde kiralarında yüzde 50 indirim yaptık. Terminal kiralarımızı da 1 Ocak 2021-1 Haziran 2021 tarihine kadar yüzde 50 indirimli bir şekilde almış olacağız. Bunun yanında çıkış ücretlerimizde de yüzde 50 indirim sağlayacağız. Çekenli İş Merkezimizdeki minibüslerimizden 1 Ocak 2021-1 Mayıs 2021 tarihleri arasında hem kiralar yüzde 50 indirimli hem çıkış ücretlerinde yüzde 50 indirim yapacağız. Tüm bunlar öngörülerinize göre belediye olarak yaklaşık 1 milyon lirayı aşkın bir paradan fedakarlık etmiş olacak. Onu da siz değerli esnaf, kooperatif ve üyelerimize katkı olarak sağlamış olacağız” diye konuştu.

 

 

Etiketler
  Bu haber 121 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GENEL Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI