Doğalgaz Meşalesi Reşadiye'de Yakıldı

Doğalgaz Meşalesi Reşadiye'de Yakıldı
 Tarih: 07-11-2018 18:34:45
Doğalgaz Meşalesi Reşadiye'de Yakıldı

DOĞALGAZ MEŞALESİ REŞADİYE’DE YAKILDI

 

Tokat, Reşadiye İlçesinde halkının özlemle beklediği doğalgaz ilk test denemesi yapıldı. İlk ateşi Kaymakam Murat Mete, Belediye Başkanı Cemil Kılıç ile AKSA Doğalgaz yetkilileri birlikte yaktılar.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2014 yılında Tokat mitingde vermiş olduğu "doğalgaz" sözü üzerine 2015 yılında başlatılan çalışmalar sonucunda Reşadiye'ye doğalgaz yatırımı yapılması için gerekli abone sayısına ulaşılmış ve BOTAŞ tarafından 2017 yılında başlatılan çalışmalarla doğalgaz boru hattı ilçe merkezine kadar döşendikten sonra ilçede doğalgaz borularının döşenmesine başlanmıştı. Reşadiye halkının umutla beklediği doğalgazın ilçeye gelmesi ile düzenlenen törene Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, Hâkim ve savcılar, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. Reşadiye meydanındaki ilk ateşi Kaymakam Murat Mete, Belediye Başkanı Cemil Kılıç, Cumhuriyet savcıları ve AKSA Doğalgaz yetkili birlikte yaktılar.

 

Büyük bir coşku ile yakılan doğalgaz meşalesinin ardından törende konuşan Başkan Kılıç, 2014 yılından bugüne yapmış oldukları yoğun çalışmalar neticesinde doğalgaza kavuştuklarını ifade ederek, "İnşallah bu kış doğalgazı kullanmaya başlayacağız, öncelikle doğalgaz'ın gelmesi noktasında başta Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve emeği geçen milletvekillerimize, parti teşkilatımıza, ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum dedi.

 

Kaymakam Murat Mete ise,"Bu ilçeye çok ciddi yatırımlar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bu hizmette, ilçemizin modernize bir ilçe olma adına onlardan biridir. Ben bu hizmetin buraya getirilmesinde emeği geçen yetkili firmanın işçisinden ustasına, her bir kademesinde görev yapan personeline kadar hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Ayrıca Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ankara, Tokat ve Reşadiye'den emeği olan tüm bürokratlarımıza ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların sonunda protokol üyeleri doğalgazın verildiği meşaleyi yaktılar.

Etiketler
  Bu haber 1497 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI