TOKAT'TA 2'İNCİ OKUMA KÜLTÜRÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

 Tarih: 08-01-2021 13:23:48
TOKAT'TA 2'İNCİ OKUMA KÜLTÜRÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

TOKAT'TA 2'İNCİ OKUMA KÜLTÜRÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

 

Halil İbrahim YEL/ (DHA) TOKATGÜNDEM  - Tokat Valiliği tarafından hayata geçirilen Kitap Tokat Projesi kapsamında düzenlenen 2'nci Okuma Kültürü yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda Tokat Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Kitap Tokat Projesi kapsamında yapılan 2'inci Okuma Kültürü yarışması yapıldı. www.kitap.gov.tr sistemi üzerinden alınan yaklaşık 40 bin veri değerlendirilerek sonuçlandırılan yarışma için kent merkezi ve ilçelerinde eş zamanlı ödül töreni düzenlendi. Değerlendirme sonucunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler Vali Ozan Balcı tarafından ödüllendirildi. Tokat’ta Z-Kütüphane’de koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Vali Ozan Balcı, 2'inci Okuma Kültürü yarışmasında başarılı olan öğrencileri tebrik etti.

 

Vali Ozan Balcı, "Yapılan bu işlerin hepsi öğretmenlerimiz velilerimizin desteği ile yapılıyor. Çok güzel gidiyor, tebrik ediyorum. Onlara destek veren Milli Eğitim teşkilatımız, kaymakamlarımız, belediyelerimiz, il özel idaremiz, meclis başkanımız, genel sekreterimiz, kurum amirlerimiz ve Tokatlı hemşehrilerimi tek tek tebrik ediyorum. Her şey çocuklarımız, öğrencilerimiz, eğitim, bilgi, kültür için. Kısacası milletimizin ve memleketimizin geleceği için" dedi.

 

Diğer yandan Vali Ozan Balcı, Kitap Tokat Projesi kapsamında yıl içerisinde her dönem iki defa yapılan Okuma Kültürü yarışmaları kapsamında büyük ödüllü yarışma 5 Ocak itibariyle başladığını ve yarışma sonunda öğrencilere toplam 600 bisiklet dağıtılacağı müjdesini verdi.

 

 

Etiketler
  Bu haber 149 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GENEL Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI