TOKAT'TA EĞLENCELİ EĞİTİM

 Tarih: 23-06-2021 10:57:54
TOKAT'TA EĞLENCELİ EĞİTİM

TOKAT'TA EĞLENCELİ EĞİTİM

 

Halil İbrahim YEL/TOKATGÜNDEM (DHA) - Tokat'ta, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında fiziksel ve işitsel aktivitelerle öğrencilerin pandemi yorgunluğu giderilmeye çalışılırken, çeşitli deneylerle yıl boyunca gördükleri derslerin uygulamalı deneyleri yapılıyor.

 

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Tokat Bilim ve Sanat Merkezi'ne gelen öğrencilerin fiziksel ve işitsel aktivitelerle pandemi yorgunluğunun giderilmesi hedefleniyor. Öğrenciler çeşitli deneylerle yıl boyunca gördükleri dersleri uygulamalı olarak tekrarlıyor. Öğrencilerin yorgunluklarını atmaları ve eğlenmeleri için de müzik ve dans etkinlikleri düzenleniyor. 2 Temmuz'a kadar devam edecek olan etkinliklere öğrenciler yoğun katılım gösteriyor.

 

Tokat Kemal Arat İlkokulu sınıf öğretmeni Zafer Yürekli, öğrencilerin pandemide gördükleri dersleri tekrar etme fırsatı bulduklarını ifade ederek, "Pandemi döneminde işlemiş olduğumuz dersleri uzaktan işlemiş olduğumuz dersleri Tokat Milli Eğitim'in projesi olan Bilim Sanat Merkezi'nde tekrar yüz yüze gelerek öğrencilerimizle birlikte tekrar etme fırsatı bulduk. Bu yüzden Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teşekkür ediyoruz. Türkiye'de ilk yapılıyor bu proje. Öğrencilerimiz yüz yüze bir araya geldiler ve işlemiş olduğumuz dersleri burada tekrar etme fırsatı buldular" dedi.

 

Etiketler
  Bu haber 148 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GENEL Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI