TOKAT'TA ÖĞRETMEN AÇIĞI SIFIRLANDI ŞİMDİ SIRA VAKA SAYISINDA

 Tarih: 09-09-2020 10:07:31
TOKAT'TA ÖĞRETMEN AÇIĞI SIFIRLANDI ŞİMDİ SIRA VAKA SAYISINDA
TOKAT'TA ÖĞRETMEN AÇIĞI SIFIRLANDI ŞİMDİ SIRA VAKA SAYISINDA
 
TOKATGÜNDEM- Tokat İl milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde Tokat'a atanan 229 öğretmenle ildeki öğretmen açığı sıfırlandı dedi.
 
Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talepleri, Milletvekilleri, Milli Eğitim Bakanı ve özellikle Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer'in gayretleriyle ildeki eğitimin en önemli ihtiyaçlarından biri olan öğretmen açığı sorunu geçtiğimiz yıl oluğu gibi bu yıl da çözüldü. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tokat Terminalinde ilgiyle karşılanan yeni öğretmenler hizmet içi eğitim ve staj görevlerine başladılar.
 
Tokat Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İki yıldır özellikle Bakan Yardımcımız Sn. Mahmut Özer'in destekleriyle öğretmen açığı sorunu yaşamıyoruz. Önümüzdeki eğitim - öğretim dönemi için ilimize 229 yeni öğretmen ataması gerçekleştirildi. Böylelikle köyler ve kasabalarımız dâhil hiçbir okulumuzda öğretmen açığımız kalmadı. Üstelik tüm okullarımızda dersler branş öğretmenleri tarafından verilebilmektedir. İlimizde göreve başlayan değerli meslektaşlarıma hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum. Onlarla daha da güçlü hale gelen Tokat eğitim camiası, içinde bulunduğumuz zorlu süreçte de üzerine düşenin fazlasını yapmaktadır ve yapacaktır.
 
Öğretmenlerimiz internet üzerinden öğrencileriyle buluşmuş ve derslerimiz başlamıştır. İnternet sıkıntısı yaşayan bölgeler için yerel projelerimiz devreye girmiştir. İnterneti öğrencilerimizin ayağına götürmek için mobil ekiplerimiz ve donanımız hazırdır. Milli Eğitim Müdürlüğü Stüdyolarında ders içerikleri üretilmektedir. Tokat Uzaktan Eğitim Modeli ile çoklu disiplinlerde ders anlatım faaliyetlerimiz başlamıştır. Önümüzdeki günlerde bütün ülkeye model oluşturabilecek bir dizi projemizin hayata geçtiğine şahit olacaksınız.
 
Okullarımızı sevgili öğrencilerimize açamadığımız bu zorlu süreçte bütün vatandaşlarımıza da sorumluluk düşmektedir. Öğretmen açığımız sıfırlandı, şimdi sıra vaka sayımızı sıfırlamakta. Bunun için toplumun tüm fertlerinin aynı hassasiyetle davrandığı topyekün bir mücadeleye ihtiyacımız var.
Eğitimin yüzyüze yapılacağı günlerin hayali ve heyecanıyla bu süreçte evlatlarımıza faydalı olmak için büyük gayret gösteren değerli meslektaşlarıma, ilimizin öğretmen ihtiyacını gideren Milli Eğitim Bakanımıza, Bakan Yardımcımız Mahmut Özer'e, eğitimi birinci öncelik olarak gören ve her adımımızda bizlere destek olan Sayın Valimize, Milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum dedi. "
Etiketler
  Bu haber 524 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GENEL Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI