TOKAT VALİSİ BALCI, NİKSAR İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

 Tarih: 05-01-2021 16:42:32
TOKAT VALİSİ BALCI, NİKSAR İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

TOKAT VALİSİ BALCI, NİKSAR İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

 

Halil İbrahim YEL/ (DHA)TOKATGÜNDEM  - Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Niksar ilçesinde yapımı devam eden yatırımları yerinde inceledi.

 

Tokat Valisi Ozan Balcı, Niksar ilçesini ziyaret ederek,  yapımı devam eden yatırımları yerinde inceledi. Vali Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Niksar Kaymakam Vekili Sinan Korkmaz, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve ilgili kurum yöneticileri ile Niksar’da yapımı devam eden Danişmendliler Müzesi, Niksar Kapalı Spor Salonu ve Butik Yüzme Havuzu yapılması planlanan yerlerde, Yarbaşı, Hacılı, Çengelli köyleri arasında, hazineye ait tarım ve hayvancılık yatırımı planlanan bin 800 dönüm alanda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

 

İlk olarak Restorasyon ve dizayn çalışmaları son aşamada olan Danişmendliler Müzesi’ni ziyaret eden Vali Ozan Balcı, Geleneksel Anadolu Kültür ve Sanat Atölyeleri Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Işın Fırat’tan müzedeki çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Müzedeki çalışmaların yaklaşık üç yıldır devam ettiğini belirten Vali Ozan Balcı, "Müzenin 2021 yılı içerisinde açılmasını hedefliyoruz. Başta Danişmend Gazi olmak üzere Anadolu'yu yurt kılan ecdadımızın tüm izlerini yaşatmak için kurulan müzemizin bu yıl içerisinde açılmasını hedefliyoruz. Tokat’ımıza ve İlçemize hayırlı olsun" dedi.

 

Niksar ziyaretinde Kapalı Spor Salonu ve Butik Yüzme Havuzu yapılması planlanan yerlerde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi alan Vali Ozan Balcı ve beraberindekiler, ilçe Halk Kütüphanesi ve Kültür Merkezi yapılması planlanan alanları da yerinde gördü.

Etiketler
  Bu haber 143 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GENEL Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI