Tokgönül Engelsizler Sokak Hayvanları için Sahne Aldılar

Tokgönül Engelsizler Sokak Hayvanları için Sahne Aldılar
 Tarih: 10-12-2018 18:34:52   Güncelleme: 10-12-2018 18:39:52
Tokgönül Engelsizler Sokak Hayvanları için Sahne Aldılar

Tokgönül Engelsizler
SOKAK HAYVANLARI İÇİN SAHNE ALDILAR

 

Tokatlılar Gönüllü Yardım Derneği, (TOKGÖNÜL) Engelsiz Tiyatro Grubu, Trafik Canavarı adlı oyunu ile Tokat’ta yaşayan sokak hayvanlarının sesini duyurmak ve mama temini için sahne aldılar. 

 

09 Aralık 2018 Pazar günü Bağcılar Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür merkezinde düzenlenen etkinlik de 3 Aralık dünya Engelliler Günü kapsamında, TOKGÖNÜL Derneği Engelsiz tiyatro grubu, Tokat ve İlçelerinde yaşayan sokak hayvanlarının sesini duyurmak ve mama desteği vermek için Trafik Canavarı tiyatrosuyla sahne aldılar. Sunumunu Gökhan Ünal’ın yaptığı etkinlikte sanatçılar Eryılmaz, Gül Yaman, Hülya Erdem, Ali Sağlam gibi birçok isimde sahne aldılar. Cemiyeti Artist tiyatro grubunun küçük oyuncuları da sahnede şiir okuyarak sokak hayvanlarına destek verdiler.

 

Etkinlik hakkında gazetemize bilgi veren, TOKGÖNÜL Derneği genel sekreteri Cengiz Güvercin, dünyanın en masum canlıları onlar. Üşürler, acıkırlar, şiddet görürler fakat dertlerini anlatmaya dilleri yetmez. Her şeye rağmen saf duygularıyla bizleri karşılıksız sevmeye devam ederler. Bu sevginin karşılığını vermemizin ve sokaktaki hayvan dostlarımıza destek vermek adına, TOKGÖNÜL Derneğimiz olarak engelli oyuncularımız ile tiyatro etkinliği yaptık dedi. Güvercin Şubat ayında İstanbul da Mart ayında Tokatta olmak üzere Tokatlı sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte, Sokak hayvanlarımız için barınak ve yiyecek yardımı yapmak istiyoruz dedi.

 

Etkinliğe TOKGÖNÜL Derneği üyelerinin katılımının yanında Erbaa Dernekler Federasyonu Başkanı Fevzi Akbulut, Erbaa Meydandüzü Köyü Dernek Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Esenler Belediye meclis üyesi aday adayı Ercan Özgür, Esenler Erbaalılar Dernek Başkanı Turgut Demirci, Ümraniye Tokatlılar kadın kolları Başkanı Dilek Yeşilyurt, Reşadiye Gündoğdu köyü Derneği Başkanı Zekeriya Erdoğdu, Soğukpınar köyü kadın kollar yönetimi, SOGİAD yöneticileri, İstanbul Tokatspor teknik direktörü Ümit Yılmaz, Ekin TV Bir Damlada Bin Türkü program yapımcı ve sunucusu Hüseyin Şahin, sosyal medya fenomeni İbrahim Demirkol gibi birçok ismin katılımı gözlendi.       

.  

 

Etiketler
  Bu haber 1341 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MAGAZİN Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI