Bayram Güvercin
  26-06-2020 11:22:00

TOKATLILARIN ORTAK DİLİ OLMALI

TOKATLILARIN ORTAK DİLİ OLMALI

Tokat Belediyesi öncülüğünde Kiraz Tokatta Yenir sosyal medya projesi olarak gerçekleştirilen organizasyon başarılı bir şekilde sonuçlandı ve Tokatlılar birlikte başardı.

Bugün konuyla ilgili bir açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat kirazını tatmak için herkesi Tokat'a beklediklerini belirterek, Bizler de Tokatlı hemşerilerimizle, TOKKON işbirliğiyle Sosyal Medyada böyle bir çalışma başlatmak istedik. 1,5 milyon Tokatlıyı harekete geçirerek, hem kirazımızı hem de Tokatımızı tanıtmak, insanlarımızın bu lezzetten mahrum kalmamasını, kiraz denince akla Tokat'ın gelmesini sağladık dedi.

Başkan Eroğlu’nun açıklamasının içinde, proje ortağı olarak Tokatlı tek bir STK ismini anması üzerine gazetemizi arayan Tokat, Ankara, ve İstanbul’daki Tokatlı STK yöneticileri biz bunu Tokat Belediyesinin bir projesi olarak biliyorduk, diğer STK’lar olarak bizler projeye neden dahil edilmedik diye sorarken, bazı STK yöneticileri ise projeden bugün haberdar olduklarını ve Kiraz Tokatta yenir çalışması Tokatlıların ortak projesi olarak görülmeliydi dediler.

Tanıtım için olmazsa olmazlardan birisi de bölgedeki kurum, kuruluşların uyumlu çalışarak projelerde Ortak Tokat Dili oluşturulması gerektiğini düşünüyorum, başta Valiliğimiz olmak üzere Belediyemiz Üniversitemiz, Ticaret odaları, Esnaf ve Sanatkârlar Kooperatifi, diğer STK.’lar halkın da desteğini alarak Tokat dışında yaşayan bir milyondan fazla hemşehrimiz ve Tokat dışında kurulu bulunan STK’larımız ve basınımız ile doğru zamanda doğru bilgilendirmeyle organizasyona ortak edilmelidir.

Kiraz mevsimi başlamadan en az bir ay evvel bu çalışma yapılmalı ve reklam çalışmasıyla birlikte eş zamanlı satış ve pazarlama stratejisi de geliştirilmelidir. Önümüzdeki yıl proje üzerinde çalışılarak daha anlamlı bir kampanya yapılabilmesi arzusuyla organizasyona destek veren bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. TOKATGÜNDEM

  Bu yazı 556 defa okunmuştur.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI